Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

JARMARK W STAREJ KAMIENICY
Zmodyfikowano: 09.07.2013
Z tygodniowym opóźnieniem do planowanego na dzień 24.07.2010r (odwołanie spowodowały nadmierne opady deszczu) PZD Jelenia Góra zorganizował w sobotni pogodny dzień 31.07.2010 r. Powiatowy Jarmark Ekologiczny w ramach imprezy plenerowej pod nazwą „IX Jarmark Izerski” w Starej Kamienicy. Dni Starej Kamienicy od lat są nie lada atrakcją dla mieszkańców gminy i odwiedzających okolice turystów.
Wieś Stara Kamienica położona jest w Powiecie Jeleniogórskim, w gminie Stara Kamienica. Gmina rozciąga się na obszarze Sudetów Zachodnich w malowniczej wystawie na Karkonosze i Izery. Liczy kilka wsi z ok. 5200 mieszkańcami.
Projekt „V Euroregionalnych Spotkań Ekologicznych”, których częścią składową stanowią Jarmarki Ekologiczne sześciu powiatów dofinansowany jest ze środków WFOŚiGW, Miasto Jelenia Góra i DODR we Wrocławiu. Podczas Jarmarku przeprowadzono dwa konkursy dla rękodzielników pod nazwą „Rękodzieło ludowe dodatkowym źródłem dochodu"  i dla klubów 4H „ Be- zabawki". Prace wystawione do oceny wzbudzały zainteresowanie zwiedzających, o czym może świadczyć sukces handlowy autorów prac. Wyroby dziewiarskie, biżuteria, rzeźby z siana, kwiaty z kolorowego papieru i tkaniny zachwycały pomysłowością i kunsztem wykonania. Przewodniczący Komisji Konkursowej Pan Tadeusz Czopor kierownik PZD Jelenia Góra wraz z pozostałym składem miał niełatwe zadanie oceny wystawionych w dwu namiotach wyrobów. Spośród klubów 4-H najwyższą lokatę uzyskał klub „Słoneczniki” z Miłkowa i „Smocza Jama” ze Staniszowa za ciekawe zabawki wykonane z surowców powszechnie przeznaczonych do segregacji i recyklingu, zgodnie z założeniami regulaminu.
Pierwszą lokatę wśród rękodzielników uzyskała p. Janina Sikorska z Chromca,
drugą p. Marta Pochmara z Karpnik, trzecią p. Katarzyna Wolna z Podgórzyna, wyróżnienie przyznano p. Renacie Kwiatkowskiej z Rybnicy. Laureatom gratulował wręczając dyplomy i nagrody rzeczowe kierownik PZD Jelenia Góra, życząc dalszych sukcesów i wytrwałości w twórczej pasji. Podkreślał również trafność realizacji wspólnych udanych projektów w partnerstwie z Gminami i Lokalnymi Grupami Działania Powiatu Jelenia Góra celem wspólnej strategii marketingu regionu i wizerunku jego mieszkańców.
Galeria zdjęć