Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Dni z Rolnictwem Ekologicznym w CDR Radom
Zmodyfikowano: 09.07.2013

W dniach 17 i 18 czerwca br. w Pokazowym Gospodarstwie Ekologicznym CDR w Chwałowicach oraz w IUNG Puławy odbyły się tegoroczne Dni z Rolnictwem Ekologicznym. Spotkanie dało możliwość, osobom zajmującym się na co dzień ekologią, wymiany doświadczeń oraz wskazało możliwość połączenia teorii z praktyką.
Przedstawiciele DODR we Wrocławiu mieli możliwość zapoznania się z aktualnymi problemami w rolnictwie ekologicznym, stanem i perspektywami rozwoju, kierunkami badań rolnictwa ekologicznego w Polsce, zasadami refundacji kosztów kontroli, planowanymi zmianami w systemie prawnym i w realizacji programów rolno środowiskowych oraz wynikami doświadczeń w tym kierunku prowadzonych.
Najważniejszymi punktami spotkania były warsztaty i pokazy przeprowadzone w Pokazowym Gospodarstwie Ekologicznym CDR w Chwałowicach (nowość - to Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe w systemie ekologicznym - COBORU).
W drugim dniu prezentowane były wyniki badań dotyczące ekologicznej produkcji, prowadzone przez najstarszy w Polsce Instytut Rolnictwa IUNG Puławy oraz wyniki badań dotyczące produkcji biomasy na cele energetyczne (w formie konferencji oraz na polach doświadczalnych w Osinach).

Galeria zdjęć