Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Rzepak - poletka kolejny raz - relacja ze szkolenia
Zmodyfikowano: 09.07.2013

Na polach w Zastrużu koło Żarowa, w gospodarstwie Państwa Renaty i Grzegorza Ożgów po raz kolejny założono poletka demonstracyjne z rzepakiem odmian firmy AGROBRAS. W przedsięwzięciu oprócz właściciela odmian uczestniczą: OBROL, jako wyłączny dystrybutor kilku prezentowanych odmian, KOCKERLING - producent maszyn m.in. do bezorkowej uprawy gleby, BASF - firma odpowiedzialna za ochronę plantacji, ADOB i SCOTTS dostarczający nawozy mikroelementowe oraz PRP – firma odpowiedzialna za nawożenie w systemie PRP SOL.
20 października 2009 około 100 rolników i doradców uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym na poletkach przez dział Systemów Produkcji Rolnej, Standardów Jakościowych i Doświadczalnictwa. Było to pierwsze spośród trzech zaplanowanych szkoleń, mające na celu ocenę przygotowania rzepaku do zimy. W trakcie spotkania zostały zaprezentowane poszczególne odmiany, omówiono technologię uprawy, nawożenia i jesiennej ochrony rzepaku. Ponadto uczestnicy szkolenia mieli okazję obserwować pracę maszyn firmy Kockerling podczas pokazu siewu pszenicy w technologii uprawy bezorkowej.
Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie wiosną, które odbędzie się pod hasłem oceny przezimowania poszczególnych odmian. Dokładny termin zostanie podany na stronie DODR we Wrocławiu.

Galeria zdjęć