Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Seminarium „Odnawialne źródła energii”

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zorganizował w dniach 20-21 września 2011 r. w Piechowicach seminarium „Odnawialne źródła energii” (OŹE), w ramach projektu „Dolnośląsko-Saksońska Akademia Rolnictwa i Ochrony Środowiska”. Udział w nim wzięli rolnicy, doradcy rolniczy, przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem z dwóch stron granicy.
Podczas seminarium swoją wiedzą podzielili się eksperci z Polski i Niemiec.
W trakcie spotkania zaprezentowano informacje dotyczące modułów kogeneracyjnych, kotłów na biomasę, wykorzystania energii słonecznej i geotermalnej.
Ponadto uczestnicy zapoznali się z zasadami działania systemów fotowoltaicznych i możliwościami ich zastosowania w rolnictwie. Poruszono temat biomasy pochodzenia rolniczego, uprawy roślin energetycznych i ich wykorzystania. Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej udostępniło swoje wystawy, a zwiedzający mieli okazję poznać zasady funkcjonowania elektrowni wodnej. Zaprezentowano również udział Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w dofinansowaniu OŹE. Z kolei przedstawiciel Saksońskiego Urzędu ds. Środowiska, Rolnictwa i Geologii przedstawił doświadczenia Saksonii z wykorzystania OŹE.
Seminarium dało możliwość wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów, które wpłyną na rozwój współpracy w zakresie rolnictwa pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk i realizacji działań w kierunku zrównoważonego i trwałego rozwoju obszarów wiejskich.
Było to kolejne z wydarzeń zorganizowanych w ramach projektu „Dolnośląsko-Saksońska Akademia Rolnictwa i Ochrony Środowiska” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013.

Prezentacje do pobrania:

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 04.07.2013