Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Katarzyna Czuba-Kowal Kamieniec powiat kłodzki

KATEGORIA ROLNICY

Katarzyna Czuba-Kowal, Kamieniec, powiat kłodzki
W gospodarstwie prowadzonym przez Katarzynę Czubę-Kowal z mężem Jarosławem uprawiane są zboża oraz warzywa. Łączna powierzchnia gruntów wynosi 10 ha. W strukturę wchodzą TUZ oraz pszenica i ziemniaki. Plony pszenicy w 2017 roku to 55 dt/ha. Uprawiane są również warzywa i owoce, które stanowią podstawę kuchni serwowanej turystom przebywającym w funkcjonującym tutaj gospodarstwie agroturystycznym „Kowalowe Wzgórze”.
Gospodarstwo posiada niezbędny sprzęt i maszyny, m.in. sadzarkę do ziemniaków, rozsiewacz nawozów, rozrzutnik obornika, brony, pług, kultywator i kosiarkę.
Na terenie gospodarstwa, obok budynku mieszkalnego znajdują się obora i stodoła oraz płyta obornikowa i zbiornik na gnojówkę. Siedmiostanowiskowa obora jest po remoncie (płytka ściółka, system uwięziowy). W gospodarstwie na niewielką skalę hodowane są zwierzęta – bydło (3 sztuki), kozy (6 sztuk) oraz drób.

Gospodarze stale inwestują w rozwój powiększając park maszynowy, rozwijając produkcję roślinną np. poprzez wprowadzenie uprawy borówki amerykańskiej wysokiej. Dla swoich agroturystów gospodyni prowadzi warsztaty np. z produkcji masła.

Gospodarstwo bierze udział w konkursach. W 2018 roku zdobyło I miejsce w wojewódzkim konkursie na „Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne z Dolnego Śląska”, organizowanym przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu.

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 19.07.2018