Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Krzysztof i Wiesława Plecety

Krzysztof i Wiesława PLECETY, Przybyłowice, gm. Męcinka, powiat jaworski

Państwo Plecety prowadzą rodzinne gospodarstwo o profilu roślinnym. Głównym kierunkiem produkcji roślinnej jest uprawa rzepaku, pszenicy ozimej oraz jęczmienia jarego. Średnie uzyskiwane przez rolnika plony wynoszą: dla pszenicy 90 dt/ha, dla rzepaku 40 dt/ha oraz dla jęczmienia 80 dt/ha. Gospodarstwo prowadzi działalność rolniczą w warunkach glebowych dobrych, na glebach III a do VI klasy bonitacyjnej. Rolnik stosuje najnowsze odmiany i technologie produkcji rolnej. Gospodarstwo jest wyposażone w komplet maszyn rolniczych do uprawy, pielęgnacji i zbioru roślin. Wszystkie maszyny przechowywane są pod zawieszeniem w wiatach lub garażach.

Dodatkową formą aktywności gospodarczej jest prowadzenie agroturystyki w specjalnie przystosowanym obiekcie „Gościnna Zatoczka”. Gospodarze oferują swoim gościom 5 pokoi z łazienkami, w których łącznie jest 21 miejsc do spania. Budynek posiada przestronny taras oraz przygotowane miejsce do grillowania i relaksu.

Państwo Plecety przejęli gospodarstwo rolna od rodziców w 1982 r. Podjęte prze nich decyzje inwestycyjne doprowadziły do powiększenia powierzchni gospodarstwa do 52 ha, w tym 15,50 ha stanowi dzierżawa. Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane i wyposażone w bezpieczne maszyny i narzędzia.

W opinii Kierownika PZD w Jaworze, współpracującym z gospodarstwem zabudowania gospodarcze są schludne i funkcjonalnie zaprojektowane. Na terenie całego gospodarstwa panuje porządek.

Pan Krzysztof przez długie lata był zastępcą Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej a w okresie 2014-2016 pełnił funkcję radnego w gminie Męcinka. 

Z ofertą świadczonych usług można się zapoznać na stronie http://www.goscinna-zatoczka.pl

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 29.07.2016