Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Pieczarkarnia Jan Pabierowski

Pieczarkarnia Jan Pabierowski z Góry, powiat górowski

Pieczarkarnia funkcjonująca jako dział specjalny rolnictwa powstała w 2005 roku. Inwestycja zrealizowane została ze środków własnych oraz wsparciu uzyskanemu z funduszy unijnych. Wielkość miesięcznej produkcji kształtuje się na poziomie 90 do 100 ton pieczarek. Produkcja prowadzona jest w 6 halach produkcyjnych, każda z nich ma 772 m2 powierzchni uprawowej. Uprawa grzybów prowadzona jest na czteropoziomowych regałach, na których  raz w tygodniu wymieniane jest podłoże torfowe. Torf dostarczany jest od dwóch dostawców.
Przedsiębiorstwo jest członkiem grupy producenckiej „AGROCHAMP”. Pieczarki sprzedawane są do krajów Unii Europejskiej oraz Norwegii. Firma na bieżąco modernizuje infrastrukturę techniczną stanowiącą zaplecze produkcyjne. Inwestycje zrealizowane w ostatnich dwóch latach to: modernizacja układu chłodzenia system odzysku ciepła z czynnika chłodzącego, zakup kombajnu do załadunku mechanicznego kompostu, budowa pomieszczeń magazynowych z przeznaczeniem na przechowywanie kombajnu, magazyn opakowań, magazyn okrywy podłoża torfowego, rozbudowa kotłowni. W najbliższym czasie planowane jest zamontowanie paneli fotowoltaicznych oraz utwardzenie dróg dojazdowych.
W firmie zatrudnionych jest 51 osób. Firma ściśle współpracuje z Urzędem Pracy w temacie tworzenia miejsc do odbywania stażu czy przyuczania do zawodu. Firma łagodzi skutki wysokiego bezrobocia na terenie powiatu górowskiego.

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 05.07.2013