Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Carota sp. z o.o.

„CAROTA” sp. z o.o. Oddział Przyłęk w gm. Bardo, powiat ząbkowicki

Grupa „Carota” Sp. z o.o. powstała w 2008 r. z inicjatywy sześciu producentów rolnych o wieloletnim doświadczeniu, prowadzących dotąd niezależne gospodarstwa o zróżnicowanym profilu.
W oparciu o unijne programy inwestycyjne dla rolnictwa Grupa zrealizowała szerokie inwestycje w infrastrukturę i wyposażenie, tworząc jeden z największych w Europie kompleksów przechowalniczo-produkcyjnych zlokalizowany w miejscowości Przyłęk w województwie dolnośląskim. Wybudowano dwa zautomatyzowane magazyny o łącznej pojemności 25 tys. ton. Przystosowane są one do przechowywania warzyw przez okres całego roku, stanowiąc tym samym doskonałą bazę do produkcji warzyw na tzw. „świeży rynek” w sposób ciągły, uniezależniony od sezonowości produkcji polowej. Komory do przechowywania warzyw korzeniowych wyposażone są w systemy chłodzenia, nawilżania i wentylacji, sterowane cyfrowo. Pozwala to na wydłużenie okresu przechowywania.  Do przechowywania cebuli przystosowanych jest 6 komór wyposażonych w ażurowe podłogi betonowe, które dzięki systemowi wentylacji, dosuszania i chłodzenia zapewniają najwyższą jakość produktu.
Grupa dysponuje łącznym areałem powierzchni sięgającym prawie 2000 ha, należącym do Spółki, bądź członków. Dzięki takiemu potencjałowi powierzchni upraw, obsługiwanych przez nowoczesne maszyny rolnicze do uprawy, ochrony i zbioru, możliwe jest uzyskanie łącznie rocznych plonów w orientacyjnych ilościach: 25 do 30 tys. ton marchwi, cebuli, selera, pora i pietruszki. Przywiezione od dostawcy warzywa te są czyszczone, sortowane a następnie konfekcjonowane. Następnie posortowane, oczyszczone i umyte warzywa są automatycznie ważone i pakowane. Zautomatyzowane linie technologiczne do oczyszczania i sortowania wyposażone są w moduły do pakowania warzyw. Uwzględniając wymagania nawet najbardziej wymagających odbiorców, warzywa są konfekcjonowane wykorzystywane są następujące rodzaje opakowań:  punnet + folia flow pack 750g - 1kg; worek foliowy – 250g, 500g, 1kg, 5kg; vertbag 1kg; siatka klipsowa z etykietą 1 - 5kg; worek raszlowy – 5, 10, 15, 25kg. W zależności od potrzeb Klienta firma jest w stanie rozszerzyć asortyment opakowań.
Carota posiada nowoczesną flotę transportową marki Volvo, co pozwala zapewnić restrykcyjne warunki transportu w całym łańcuchu dostawczym. Służą temu samochody-chłodnie wyposażone w nowoczesne systemy kontrolowania temperatury, jak też wywrotki przewożące warzywa, zebrane prosto z pola, do naszych przechowalni lub bezpośrednio do Klientów.
Stale powiększana oferta produktów obejmuje obecnie również cebulę obieraną, przekąski z małych marchewek  (baby carrots) czy różnorodne młode warzywa w pęczkach. Grupa „Carota” posiada certyfikaty GLOBAL G.A.P. oraz BRC GLOBAL STANDARD – FOOD, świadczące o zachowaniu najwyższych standardów w procesie produkcji. Ich niezmiennym celem jest produkowanie świeżych, oczyszczonych warzyw o najwyższej jakości, oferowanych w wygodnych opakowaniach przez cały rok, odbiorcom
w całej Europie lub poza Europą. W Firmie dbają o swoje produkty, nadzorując każdy etap ich produkcji – od doboru nasion, aż po wybór opakowań. Konsekwentna realizacja takiej strategii zapewnia, że warzywa marki Carota zadowalają najbardziej wymagających klientów.
Wszystkie drogi dojazdowe i place manewrowe na terenie obiektu „Carota” są utwardzone i panuje na nich wyjątkowy ład i porządek. Spółka „Carota” działająca jako grupa producentów warzyw i owoców w Przyłęku w gminie Bardo, zatrudniając ok. 100 pracowników z okolicznych sołectw powiatu ząbkowickiego w znacznym stopniu wpływa na obniżenie stopy bezrobocia w regionie.

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 05.07.2013