Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Firmy - AgroLiga 2009

Kandydaci do tytułu Mistrza i Wicemistrza Wojewódzkiego AgroLigi 2009 - Firmy

AGROHANDEL s. j. Anna i Ireneusz Plecety

SIEDZIBA FIRMY:
ul. Jaworzyńska 261, 59-220 Legnica

www.agrohandel.com.pl
Firma AGROHANDEL rozpoczęła swoją działalność 1 sierpnia 1991 roku. Powołanie Spółki z siedzibą w Legnicy miało głównie na celu zaopatrzenie polskiego rolnictwa, na terenie południowo-zachodniej Polski, w nowoczesną technikę rolniczą. Pracowitość, duża elastyczność, profesjonalizm oraz upór i konsekwencja w postępowaniu stały się podstawowymi źródłami sukcesu i rozwoju firmy. Na początku istnienia spółka miała kilku udziałowców jednak po kilku latach współpracy nastąpiło rozłączenie i głównymi właścicielami zostali Anna i Ireneusz Plecety AGROHANDEL - Spółka Jawna, stając się firmą rodzinną.

W tym czasie działalności program handlowy został poszerzony o produkty znanych firm zachodnich: Kuhn, Vaderstad, Inuma, Pichon. Nawiązana została współpraca z jednym z największych na świecie producentów maszyn rolniczych firmą New Holland. W ofercie AGROHANDLU nie brakuje oczywiście również produktów polskich producentów, takich jak: Unia Group, Expom Krośniewice, Pomot, Samasz, Sipma, Hydramet i wiele innych. Jako firma ciągle rozwijająca się, ostatnio nawiązano współpracę z czeskim producentem maszyn uprawowych Strom Export. Działalność handlowa została poszerzona również o sprzedaż nowych maszyn budowlanych marki New Holland.

Działając na dużym obszarze południowo-zachodniej Polski okazało się, iż dotarcie w oddalone miejsca jest sprawą czasochłonną. Wychodząc naprzeciw klientom, otworzony został oddział w Marcinowicach k/Świdnicy oraz powołano dealera w Sulechowie. W planach jest otwarcie kolejnego punktu sprzedaży.

Działania Spółki AGROHANDEL są oparte na mocnym fundamencie kapitałowym. Wraz z liczącą ponad 30 osób załogą firma zapewnia klientom rzetelność transakcji handlowych oraz zaspokojenie oczekiwań i rosnących wymagań polskich rolników.

Od momentu powstania firmy uzupełnieniem oferty jest fachowy i profesjonalny serwis – usługi naprawcze ciągników i maszyn rolniczych. Przygotowanie maszyny do odbioru, przeglądy, naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne wykonywane są przez przeszkolonych i doświadczonych mechaników.

Firma dysponuje dobrze wyposażonymi samochodami serwisowymi, które pozwalają w najkrótszym czasie dotrzeć bezpośrednio do klienta, a tym samym maksymalnie skrócić czas przestojów maszyn.

Od 1999 roku firma świadczy usługi prac polowych jak uprawa, siew, zbiór, orka. Usługi wykonywane są wysokiej klasy sprzętem w celu uzyskania efektywności i jakości. W nadchodzącym sezonie planowany jest zakup jeszcze lepszego i bardziej wydajnego sprzętu, aby zadowolić klientów firmy.

Park maszynowy działu usługowego:

  • Ciągniki rolnicze New Holland
  • Kombajny zbożowe New Holland
  • Pług obrotowy 5 - skibowy marki KUHN model Master
  • Agregat uprawowo - siewny marki Spirit Vaderstad
  • Mulcher MZ6000

Usługi w firmie AGROHANDEL można zamawiać w każdy możliwy sposób - osobiście, telefonicznie, faksem bądź też e-mailem.
Dla dopełnienia całości, firma prowadzi sprzedaż oryginalnych części zamiennych do wszystkich oferowanych maszyn i urządzeń rolniczych. Prowadzona jest wysyłka części na teren całej Polski. Główny magazyn w Legnicy jest wielostronnie i nowocześnie wyposażony tak, aby zaspokoić wszelkie potrzeby klientów. Doświadczony personel doradza dobór właściwych tych części oraz zapewni ich dostawę w najkrótszym terminie w przypadku ich braku na stanie magazynu.
W trakcie budowy jest SKLEP INTERNETOWY, a wszelkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.agrohandel.com.pl
Działalność Państwa Plecetych nie ogranicza się do prowadzenia firmy, wspierają również działalność organizacji charytatywnych oraz młodzieżowych.

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 09.07.2013