Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Dożynki w Burkatowie

 

W niedzielę 2 września Burkatów gościł rolników z całej gminy Świdnica. Dożynkowe uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą na boisku, następnie przedstawiciele sołectw z wieńcami, władze gminy i zaproszeni goście przemaszerowali w korowodzie wokół stadionu. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Zastępcy Dyrektora DODR we Wrocławiu Magdaleny Rumiancew-Wróblewskiej.
Wszyscy, którzy przybyli w tym dniu do Burkatowa mogli podziwiać misternie wykonane wieńce dożynkowe, bochny chleba i pomysłowe stragany. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wzięło udział 26 wieńców. Zwyciężył wieniec sołectwa Burkatów, gospodarzy tegorocznych dożynek. Tradycyjnie rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy stragan, w którym mieszkańcy poszczególnych wsi chwalili się tym co u nich najlepsze i najsmaczniejsze. W tym roku zwyciężył stragan z sołectwa Bystrzyca Dolna. Czas umilały gościom występy zespołów ludowych działających na terenie gminy, które rozpoczął zespół z Mokrzeszowa z misterium chleba, przedstawiającym żniwa w dawnych czasach. Gościnnie wystąpił zespół Roma.
Instytucje działające w otoczeniu rolnictwa przygotowały swoje stoiska informacyjne. Specjaliści PZD Świdnica zorganizowali stoisko promujące działalność DODR we Wrocławiu, przy którym doradcy udzielali porad rolnikom.

Barbara Kot DODR we Wrocławiu
Zdjęcia: Edward Krajewski DODR we Wrocławiu

 

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 12.07.2013