Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Dożynki gminy Chojnów

W niedzielę 11 września w Niedźwiedzicach odbyły się dożynki gminy Chojnów. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pw. św. Antoniego w Niedźwiedzicach, podczas której rolnicy i mieszkańcy dziękowali za zebrane plony i prosili o łaski na kolejny rok. Po nabożeństwie uczestnicy w barwnym korowodzie przeszli na wiejskie boisko, gdzie odbyły się uroczystości dożynkowe. W tym roku Dożynki połączone były z obchodami 25-lecia samorządu.

Starostowie dożynek Anna Miktus i Rafał Zguda, zgodnie z tradycją, przekazali na ręce wójta Andrzej Pyrza okazały bochen chleba z tegorocznego zboża. W trakcie uroczystości komisje oceniły wieńce dożynkowe oraz wybrały najładniejsze stoisko przygotowane przez sołectwa. Podsumowano również zorganizowany przez Urząd Gminy Chojnów wspólnie z DODR we Wrocławiu konkursu na Najładniejszy Ogród Przydomowy.

Pogoda dopisała. Upalna niedziela przyciągnęła na boisko w Niedźwiedzicach prawdziwe tłumy gości, zarówno z terenu gminy jak i miasta. Panujący upał strażacy pomogli zwalczyć kurtyną wodną, ku uciesze szczególnie dzieci.

Dużym zainteresowaniem uczestników dożynek cieszyło się stoisko promocyjne Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, gdzie pracownicy Powiatowego Zespołu Doradztwa w Chojnowie udzielali porad i prezentowali wydawnictwa.

Impreza trwała do późnych godzin wieczornych i zakończyła się zabawą taneczną.

Barbara Piechowicz DODR, PZD Chojnów

Zmodyfikowano: 14.09.2016