Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

ZACISZE TRZECH GÓR

 

Zacisze Trzech Gór

Właściciel: Wioletta Mierzejewska
Województwo: dolnośląskie
Powiat: wałbrzyski
Gmina: Jedlina Zdrój
Miejscowość: Jedlina Zdrój
Ulica: Pokrzywianka 10
Poczta: 58-330 Jedlina Zdrój
Telefon: (74) 8855238
Poczta elektroniczna: w.p.mierzejewscy@interia.pl
Strona internetowa: www.jedlina-zdroj.com.pl 
Szerokość geograficzna: 16.3497162
Długość geograficzna: 50.7186344

Opis:

"Poczujesz zapach przyrody gdy w nasze zawitasz progi" 
Gospodarstwo agroturystyczno - edukacyjne prowadzimy rodzinnie: Zofia i Wiesław Sosnowscy oraz ich córka z mężem Wioletta i Paweł Mierzejewscy. Pomagają również najmłodsi Kornela i Zosia.

U nas każdy czuje się jak w domu. Ponoć ze wszystkich kątów tego starego, urokliwego domostwa emanuje dobra energia. Po dziś dzień nie wiadomo, czy miejsce jest magiczne, czy po prostu w tych cudnych okolicznościach u mieszkańców (tych stałych i tymczasowych)wyzwala się wszystko to co najlepsze i piękne.

"Zacisze Trzech Gór" szczyci się przede wszystkim malowniczym położeniem. Znajdujemy się w samym sercu Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich, u podnóża królowej pasma górskiego - Borowej. Wokół lasy i góry, cisza i spokój.


W to bajeczne, sielankowe miejsce zapraszamy dzieci i młodzież na przygodę edukacyjno - rekreacyjną. U nas wśród śpiewu ptaków zasmakują prostej przyjemności kontaktu z przyrodą. Pokażemy ile radości może sprawić karmienie zwierzątek: konie, kucyk, baranki, kozy, króliczki itd. Jak fascynująca jest praca pszczół...przy czym jak przepysznie smakuje złocisty miód prosto z pszczelego plastra.


Oferujemy różne programy edukacyjne w zależności od wieku i potrzeb uczestników. Małym dzieciom urządzimy zabawę do upadłego na łonie natury, starszym przekażemy pigułkę wiedzy na temat wiejskiego życia. Młodzieży zorganizujemy warsztaty garncarskie, gastronomiczne, pasjonujące wykłady na temat obrzędowości i tradycji oraz lokalnej historii. Uwieńczeniem pobytu może być ognisko w magicznym miejscu - na szczycie Zamkowej Góry (ok. 30 minut od nas) w ruinach zamku Nowy Dwór.


Więcej informacji:

Nasz dom wpisuje się w historię regionu. Przed wojną był znanym hotelem i figuruje na wielu zdjęciach i pocztówkach tamtego okresu. 
Posiadamy 18 miłych i przytulnych pokoi. Dysponujemy salą biesiadną na 100 osób oraz infrastrukturą rekreacyjną, tj. miejsca na ogniska i grill, wiaty, plac zabaw, itp.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Wiejska sielanka – dzień w zagrodzie

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 03.12.2014