Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

SZKOŁA W OGRODZIE

Właściciel: ANNA RAWSKA
Województwo: dolnośląskie
Powiat: LUBIN
Gmina: LUBIN
Miejscowość: BUKOWNA
Numer domu: 11
Poczta: 59-323 MIŁORADZICE
Telefon: 695937403
Poczta elektroniczna: rawskania@gmail.com
Szerokość geograficzna: 51.3063
Długość geograficzna: 16.0505

Opis:

Zagroda Edukacyjna "Szkoła w Ogrodzie" znajduje się we wsi tematycznej "Bukowna - Wioska Świętojańska", gm. Lubin .Mała wieś oddalona od aglomeracji miejskich tworzy klimat spokoju i relaksu.
Przez wieś przepływa rzeka Czarna Woda, 2 km od wsi znajdują się lasy. W Jaroszówce ( ok 10km ) znajduje się stadnina koni, w Zimnej Wodzie ( ok 5 km) Park Krajobrazowy.
Głównym atutem Zagrody jest ogród ozdobny ( „ Ogród Freya” ) z różnorodną roślinnością .Utworzono ścieżki edukacyjne. W zabawny sposób oznakowano rośliny interesujące ze względu na swoje właściwości. Dla celów dydaktycznych zbudowano „ Hotel dla owadów”. Jaskółcze gniazda pozwalają na obserwację tych ptaków, a wstawie można spotkać żółwie czerwonolice. Jest również sad i ogródek z ziołami .


W Zagrodzie prowadzone są warsztaty:
- architektoniczne -prowadzone przez panią architekt Aleksandrę Sieradzką,
- muzyczne i przyrodnicze- prowadzone przez właścicielkę „Zagrody” -nauczycielkę muzyki i
przyrodniczkę z zamiłowania Annę Rawską.


Programy edukacyjne realizowane w Zagrodzie:

1.Warsztaty architektoniczne – makieciarskie z elementami edukacji architektonicznej, mające na celu pobudzenie wyobraźni przestrzennej.
2.Warsztaty przyrodnicze polegające na poznaniu roślin wszystkimi zmysłami oraz sadzenie roślin do doniczek i nauka ich pielęgnacji w domu.
3.Zajęcia muzyczne (nauka tańców, gra na instrumentach muzycznych, poznawanie dźwięków różnych przedmiotów) .


Dodatkową atrakcją jest nowość w Polsce –gra terenowa , sportowa -DISC GOLF a także
tor przeszkód , sala bilardowa, ognisko, grill, miejsce na inne zajęcia sportowe, wędkowanie w stawie, jazda na rowerach.


Do dyspozycji osób indywidualnych są miejsca noclegowe na poddaszu zaaranżowane jako samodzielne mieszkanie.


Więcej informacji:

Zagroda Edukacyjna "Szkoła w Ogrodzie" znajduje się we wsi Bukowna w gminie Lubin. Zajmuje powierzchnię 1,48 ha i jest ogrodem ozdobnym. Znajduje się tu również staw rybny, mały zielnik i sad. W ogrodzie znajdują się drzewa, krzewy i kwiaty z różnych stron świata. Priorytetem są rośliny typowe dla regionu polskiego. Jest tu wiele roślin miododajnych, łatwo więc zaobserwować różne owady, zwłaszcza że zbudowany jest "Hotel dla owadów". W ogrodzie można spotkać wiele ptaków, w stawie żyją ryby i żółwie czerwonolice. 

Do dyspozycji jest namiot (48 m2) i oranżeria (36 m2) przeznaczone na warsztaty.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Warsztaty przyrodnicze w „Wiosce Świętojańskiej”

2. Świat muzyki i kultury ludowej

3. Zajęcia architektoniczne

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 03.03.2015